Gabioonid

Info

Gabioonkonstruktsioone kasutatakse laialdaselt nii maismaainseneritöödel kui ka üldehituses. Need konstruktsioonid on leidnud laialdast kasutust paljudes prestiižsetes projektides üle kogu Euroopa.

Gabioone võib kasutada objekti ümbritsevate vabalt seisvate seintena ja vulkaanilistest kivimitest akustiliste ekraanidena või kanalite ja veekogude kaldaid tugevdavate konstruktsioonidena.

Arhitektide, inseneride ja ehitajate arvates on oma peamist funktsionaalset ülesannet täitvatel gabioonkonstruktsioonidel lisaks ka esteetilised väärtused.

Gabioonkonstruktsioonid kujutavad endast kivide või vulkaaniliste kivimitega täidetud terasvõrkudest konteinereid. Terase ja kivi kooslus on nüüdisajal osutunud tõeliseks loominguliseks avastuseks.

Gabioonkonstruktsiooni tüüp - trapetsikujuline või gabioonmadrats - ja mõõtmed valitakse olenevalt funktsionaalsest kasutusest. Gabioonid on valmistatud eriti vastupidavast terastraadist, kõik ühenduskohad on keevitatud. Vastupidavusel, pikal kasutuseal ja gabioonkonstruktsioone kasutavate lahenduste ökonoomsusel on põhjapanev tähtsus nende kasutamisel inseneriprojektides nii maismaal kui ka vees, eriti aga pinnase tugevdamise ja erosiooni tõkestamisega seotud projektides.

Lingid ja dokumendid